Deník Blendera Gold Cock 1995

Můj první pokus o vlastní míchanou whisky je Gold Cock 1995 spolu s grain whisky Cameron Brig v poměru 1:1. Zatím začínám pouze dvousložkové směsi abych trochu přičichl k tomu, jak se jaký na sebe jednotlivé složky mají vliv. Na srovnání jsem sice měl i Cameron Brig, ale to porovnání nestojí za zmínku, protože v konečné směsi byl vliv Cameron Brig úplně potlačen.

Cold Cock 1995 20 Yo + Cameron Brig = Blended Whisky
Cold Cock 1995 20 Yo + Cameron Brig = Blended Whisky

Vůně: Charakter je velmi podobý, ale v blendu je silnější vanilka a je sladší. A hlavně je lehčí. Charakter ovocné pálenky je potlačen. Vůně blendu je příjemnější a více připomíná skotskou i když blend bych netipoval.

Chuť: Chuť míchané whisky je o poznání jemnější, je v ní ale jakási pachuť, které nejspíš pochází z Cameron Brig. Zatím co čistý Gold Cock je ostřejší je i chuťově mnohem zajímavější a osobitější. Tady záleží na vkusu mě osobně více sedí čistý Gold Cock.

Dozvuk: Dozvuk je u obou kořeněně dřevitý a kratší zatím co blend má na konci nahořklost kořenitější tak u čistého Gold Cock je nahořklost dřevitější.

Shrnutí: Zatím co ve vůni byl Blend jasný vítěz, tak v chuti i dozvuku tomu bylo naopak. Takže božskou whisky jsem bohužel nestvořil. Uvidíme, co přinesou příští pokusy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *