Glenglassaugh Octaves Classic vs. Peated

V brněnském The Whisky Shop na pekařské jsme ochutnali vzorky z láhví Glenglassaugh Octaves Classic a Glenglassaugh Octave Peated.

Obě whisky jsou bohužel NAS, tedy whisky bez udání věku. Zrály v sudech octave, což jsou osminové sudy vyrobené z dužin starých použitých sudů. K dobru bych přičetl skutečnost, že whisky nejsou dobarvované ani filtrované zastudena. Lahovány jsou jako jednosudové při 44 % alkoholu. Palírna Glenglassaugh leží ve východním Highlands.

Glenglassaugh Octaves Classic

Vůně: Vůně je velice zajímavá tóny čpivosti bílého pepře se velice dobře snoubí s jablky, hruškou a mírně páleným cukrem (velmi světlý karamel). Vůně je jemná a zábavná.
Chuť: Chuť s vůní příliš nekoresponduje. Očekávána ovocnost se nedostaví je spíše sladovitá, dřevitá se stopami vanilky. Je plná a komplexní.
Dozvuk: V dozvuku je stejně jako v chuti vše příjemně sladěné. Odkudsi se vynoří citrusi a čerstě posečená tráva.
Shrnutí: Základní vadou této whisky je, že vůně, chuť a dozvuk spolu tak nějak nekorespondují. Ale je to velice dobré pití.
Body: 84
Cenová kategorie: 4 (1500 – 2000 Kč)

IMG_1718

Glenglassaugh Octaves Peated

Vůně: Těší rurální mocně kouřová vůně s tóny vřesu a silně zralých jablek a hrušek. Celé to dokresluje med.
Chuť: Med se do chuti dostal ve značné míře je příjemně sladká a kouř je v dobrém množství ale celé to dohromady nějak nepasuje.
Dozvuk: Dozvuk kazí hořkost, která se s kouřem moc nesnoubí. A jeho délka není zrovna závratná.
Shrnutí: Voní nádherně, pokud si k whisky chcete čichat, tak tuhle, ale na pití je taková nevyladěná.
Body: 81
Cenová kategorie: 4 (1500 – 2000 Kč)

Verdikt

Jsem milovníkem kouřové whisky, ale mezi těmito dvěma lahvemi bych volil Glenglassaugh Octaves Classic. Je vyváženější a potěší absence hořkosti v dozvuku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *