Sazarac Rye

Dnes si nalijeme režnou, tedy pálenku ze žita. A na jen tak ledajakou, nalijeme si Sazarac Rye Straight Rye Whiskey. Tato whisky je lahvována při 45 %, nebyla dobarvena karamelem ani filtrována zastudena. Pochází z palírny Buffalo Trace Distillery.

Sazarac Rye
Sazarac Rye

Vůně: Ve vůni dominuje vanilka, med a karamel. Vlně je dokreslena tóny pomerančů, kořením, mátou, bylinkami a přezrálým ovocem.

Chuť: Hladká chuť, ze které občas vyvstane nějaký ten osten, aby podráždil chuťovou buňku tóny vanilky, pomerančů, ovoce, lékořice, karamelu a vanilky.

Dozvuk: Dozvuk je dřevitě kořeněný vyvážený a velmi příjemný i když má jistou trpkou svíravost spojenou se svou kořenitostí a dřevitostí.

Shrnutí: Velmi příjemná režná. Hodí se jak do drinků tak i na pití. Výjma lehké trpkosti dozvuku je velmi dobrá. Nemá žádnou zásadní chybu. Prostě kvalitní dobře pitelná režná. S cenou blížící se tisícikoruně je to velmi dobrá koupě.

Body: 84

Cenová kategorie: 3 (1000 – 1500 Kč)

Co se týče režných, tak mé zkušenosti jsou zatím jen strohé, neboť jsme ochutnal jen zhruba 7 různých režných. A pokud mi nějaká chutnala víc než tato, tak to byl zatím pouze Crown Northern Harvest Rye. Ted whisky roku dle Jima Murryho.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *