The Black Grouse

Jal jsem se porovnat dvě míchané whisky z levnějších „vod“. Nalil jsem si a ochutnal jsem Whyte & Mackey Special a The Black Grouse. Teď ale k druhé jmenované The Black Grouse. Míchaná skotská whisky rašelinného charakteru, která pochází z The Famous Grouse, která produkuje jednu z nejprodávanějších míchaných skotských whisky. Jednotlivé komponenty této whisky se spolu sbližují při 46 % alkoholu po dobu 6 měsíců v dubových sudech a následně se ředí na 40% a stáčí do lahví.

NF1E1322

Vůně: Kouřová, nasládlá bez rašeliny, koření, staré knížky, papír do dálnopisu a stopy vanilky.

Chuť: Překvapivě docela jemná, ale vodové a řidší chuti. Docela pitelná záležitost, relativně vyvážená chuť, koření, náznak minerálnosti a ostřejší alkohol.

Dozvuk: Koření převážně hřebíček asi i náznak skořice. Je rychlý a krátký navíc docela alkoholový. A bohužel jdoucí výrazně do hořka. Ale je to zajímavá jakoby pískovitost.

Shrnutí: Chuť je, řekl bych, až na jistou řídkost kladnější stránkou této zkušenosti. Vůně hodně zvláštní netypická, ale zajímavá. Škoda toho dozvuku, který cely dojem dost pokazí. Ve srovnání s Whyte & Mackey Special je pro mne však The Black Grouse vítěz.

Body: 73

Cenová kategorie: 1 (do 500 Kč)

NF1E1345

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *