Ballantine’s 17 Yo

Skutečnost, že existuje i jiné plnění než Ballantine’s Finest, jsem zmínil v prvním článku tohoto duelu, když jsem se věnoval mladší dvanáctileté verzi. Tento příspěvek věnuji starší, ale stále ještě neplnoleté sedmnáctileté variantně.

NF1E1707

Karamel? Ano je dobarvená. Obsah alkoholu? Slušných 43 %. Co filtrování za studena? Ano provedeno. Původ? Skotsko. Typ? Míchaná whisky. Stáří? 17 let. A cena? Od 1200 Kč. V duelu se utká s whisky o 5 let mladší a to Ballantine‘s 12 Yo.

Vůně: Sherry, vanilka, ořechy, bez kouře, ale docela hravá.

Chuť: Sladká, ovocná, trošku víc alkoholovitá, než bych na 17 let čekal. Tady je ale náznak kouře a pepře, smetana a náznak oříšku, oproti dvanáctileté verzi mnohem zábavnější.

Dozvuk: Také ostřejší, než bych čekal, štiplavý a kořenitý jde i lehce do natrpkla až hořka. Dřevo a sucho. Jedna vlna sladkosti mladiny, která po každém doušku zvláštně vyvstane.

Shrnutí: Jim Murray ji ve své whisky bibli vychválil do nebes. Já to neudělám. Je to dobrá whisky zajímavá, chutná, ale za ty samé peníze je spousta jednosladových whisek, které jsou o moc zajímavější.

Body: 84

Cenová kategorie: 3 (1000 – 1500 Kč)

NF1E1702

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *