Big Peat Christmas Edition 2016

Vánoční edice Big Peat je lahvována při sudové síle, v toto případě je to 54,6 procent alkoholu, u Douglas Laing’s. Whisky není ani dobarvená ani filtrovaná za studena. Jedná se o takzvanou vatted whisky neboli blended malt whisky. Je míchaná z whisky z ostrova Islay. Obsahuje whisky z palíren Caol Ila, Lagavulin, Bowmore, Ardbeg, Laphroaig, Bruichladdich, Bunnahabhain, Port Ellen a Kilchoman.

Vůně: Rašelinný kouř a žloutkový krém, trochu kafru a trochu popela, ovesné vločky a hruška. A přičichnutí k lékárničce.

Chuť: Chuť je velmi silná výrazná olejovitá a plná. Vanilka a žloutky popelem a příjemnou lehce ovocnou sladkostí tvoří tělo chuti. Tóny soli a tvrdých hrušek chuť dokreslují. A po čase drhne na jazyku.

Dozvuk: Myslím, že slova dlouhý a kouřový popisují dozvuk ve své podstatě. Opět zde mám pocit jako bych rozbaloval věci z lékárničky.

Shrnutí: Výborná silná kouřová whisky. Na Blended Malt Whisky je to pecka. Za tohle by se spousta Single Malt whisky nemuselo stydět. Koupil bych si jí znovu, a asi to i udělám. Je opravdu skvostná. Její konkurent The Peat Monster v sudové síle se bohužel velmi obtížně shání.

Body: 86

Cenová kategorie: 3 (1000 – 1500 Kč)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *