Brugal Anejo

Po levnější whisky se podíváme na jeden levnější rum. Možná má tahle volba co do činění s tím, že s chystám na vodu a z Božkova či jiné plachetničky mám osypky. No a na druhou stranu Presidente Marti je rum, který by tam asi nebyl doceněn. Volba padla na Brugal Anejo. Nikdy jsem ho nepil tak proč ho nevyzkoušet.

NF1E2040

Jedná se o směs rumů starých minimálně 5 let pocházejících z dominikánské republiky. Lahvován je při 38 %.

Po prvním loku jsem se zarazil a vzpomněl na ochutnávku Canadian Club 12 Yo Classic 1975. A chvilku měl pocit že stačí zkopírovat recenzi.

Vůně: Někdo mi whisky řízl Diplomatikem. To asi sedí. Sladovitost je mírnější a sladkost také. Vanilka z vůně úplně vymizela a přemístila se do dozvuku. Psát výrazné aroma rumu je blbost, ale připomíná stejně jako Canadian Club klasické Diplomatico Reserva Exclusiva. V přímém porovnání vůně whisky svěžejší. Objevují se i bylinky.

Chuť: Klasická rumovitost se silným náznakem bílého vína je velmi podobná a však méně výrazná a sladší a méně alkoholová.

Dozvuk: Bílé víno i aroma rumu se přenášejí z chutě do příjemně dlouhého dozvuku, který ale kazí objevující se tóny korku, ty jsou ještě výraznější než u Canadian Clubu. Navíc se objevuje vanilka.

Shrnutí: Středně těžký rum, moc nestojí, účel splní a navíc se přiblížíte chuti kanadské whisky z roku 1975. Stejně jako u ní mi ale vadí silně korkový dozvuk. Na vodu místo plachetničky super. Věc kterou u alkoholu bytostně nesnáším je to, když je hnusný.

Body: 78

Cenová kategorie: 1 (do 500 Kč)

NF1E2037

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *