Cutty Sark Prohibition Edition

Cutty Sark Prohibition Edition je míchaná whisky složená z jednosladových whisek z palíren Glenrothes, Macallan, Highland Park, Glengoyne, Glenlivet, Tamdhu a Bunnahabhain. Lahvovaná je do temné láhve s názvem a obrazem nejrychlejší lodi své doby tedy lodi Cutty Sark. Sílu při lahvování má 50 % a je jak za studena filtrovaná, tak dobarvována karamelem.

Vůně: Alkohol je ve vůni patrný a má malinko náznak okeny. Rašelina je velmi jemná a whisky je, když si odmyslím tu okenu docela příjemná převážně tvořená citrusy a kořením ke dominuje pepř. Dokreslují to tóny třtinové cukru.

Chuť: V chuti bych si snad dovolil tvrdit, že cítím velmi sladké sherry kterému navíc pomáhají tóny velmi tmavého třtinového cukru s černým pepřem a značným množstvím karamelu a trochou čokolády. Je olejnatá až krémoví i přes svých 50 %.

Dozvuk: Chuť se do dozvuku přelívá tak nějak celá jen se postupně vytrácí jednotlivé složky a až zbude jen pepř s trochou jemné hořkosti. Navíc se celým dozvukem, který je středně dlouhé linou tóny citronové kůry.

Shrnutí: Koupil jsem ji na krásných 555 Kč, což byla velmi slušná cena. Dnes je dostupná skoro o 100 Kč dráž ale i tak je to velmi slušný kousek. Silná pitelná jen škoda okeny ve vůni ta celý dojem poněkud sráží.

Body: 80

Cenová kategorie: 2 (500 – 1000 Kč)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *