Dos Maderas 5 + 5

Vítejte zpět v krajině rumů. Dos Madreas 5 + 5 je směsí rumů z Karibiku (Guyana, Barbados) kde zrály 5 let. Po převozu do Španělska zrály tři roky v sudech po sherry po Palo Cortado a dva roky po sherry Pedro Ximénez.

NF1E2073

Vůně: Výrazný vliv sherry, náznak portského vína, anýz a fenykl. Vůně je sladká a trochu štiplavá. Rum bych skoro ani nehádal.
Chuť: V chuti už jsem si zase jistý, že jde o rum. Je výrazně sladký velmi plný a zábavný. Sladkost je medového charakteru. Výrazné jsou zde projevy sherry PX. Je velmi ale velmi příjemně dřevitý s tóny čokolády a rozinek.
Dozvuk: Dřevitost a čokoláda prostupují do dlouhého sladkého závěru s něžnou ostrostí a v úplném konci jdoucí do sucha v žádosti o další doušek. Poté co se čokoláda a dřevitost rozptýlí, znovu se odkryjí rozinky.
Shrnutí: Ideální koupě pro milovníky sladkého rumu. Je plný bohatý a zajímavý. Jedná se o velice slušný rum za rozumný peníz a tedy i o zajímavý třeba narozeninový dárek. Koupit ho můžete v kazetě se skleničkami nebo v lahví sherry Pedro Ximerez ve kterém dozrával poslední dva roky.
Body: 84
Cenová kategorie: 2 (500 – 1000 Kč)

NF1E2057

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *