Gold Cock 1995 (20 Yo)

Takže, dnes česká Single Malt Whisky od Rudolfa Jelínka, která zraje v sudech z českého dubu a před lahvováním je ředěna na 49.2 %. Procento alkoholu ve whisky odpovídá rovnoběžce, která protíná sídlo společnosti RUDOLF JELÍNEK. Zakoupit bylo možné i produkt v sudové síle, ale jeho dostupnost byla omezená.

NF1E1206

Vůně: Zatraceně ostrý alkohol, který kouše do nosu, takže na podruhé opatrněji. Při opatrnějším přičuchnutí jdou cítit povidla a sušené švestky. Trpkost kyselého jablka.

Chuť: 49.2 % při kterých je tento nápoj lahvován je docela cítit až perlivostí, v chuti je hodně ovoce jemný náznak sladu a vliv dřeva je velmi opatrný bez jediného náznaku hořkosti jen lehoučká trpkost která se proplazí až do dozvuku.

Dozvuk: Jemně ovocný dozvuk po ovoci ovšem takový který by tomuto nápoji mohla závidět prakticky jakákoliv ovocná pálenka. Dozvuk je dlouhý a perlivost z chuti si jakoby zachovává.

Shrnutí: Když vynechám HamerHead 23 Yo tak tohle je whisky, který může české republice na rozdíl od mladších bratříčků dělat dobré jméno. Ale propíjel jsem se k ní dobré čtvrt láhve. Ze začátku jsem koupě spíš litoval. Teď už si ji s chutí naleji. Horší je to u whisky, kde je tomu naopak.

Body: 80

Cenová kategorie: 3 (1000 – 1500 Kč)

NF1E1212

Co se týče balení tak je zvolena elegance a střídmost, která je na láhvi nádherná i tubě docela sluší. Oproti běžné (3 Yo a 12 Yo) produkci Gold Cock je tohle úžasný kousek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *