Grant’s Ale Cask Finish

V tomto příspěvku zaplujeme do kategorie míchaných whisky tedy blendů. Stále jsem ještě nedostal odvahu psát o katastrofické zradě jménem Grant’s Family Reserve. Ale narazil jsem na láhev Grant’s Ale Cask Finish. K láhvi jsem po předchozích zkušenostech se značkou a kvůli stejné cenové hladině přistupoval s despektem. Ale ejhle ona překvapila, tohle se dá docela dobře pít.

NF1E2028

Jak jsem hned v úvodu zmínil jedná se o míchanou whisky. Je lahvována při 40 % alkoholu, dobarvení karamelem nechybí. Láhev má klasický trojúhelníkovitý půdorys a modrou etiketu. Whisky si poležela v sudech po pivu typu Ale. A očividně jí to prospělo.

Vůně: Sladce dřevitá, trošku ostřejší kousavý alkohol. Bujnou fantazií snad chmel ale tam jsem nerozhodný. A trošku chemoprén, který to kazí.

Chuť: V nějaký zásadní vliv piva jsem moc nevěřil a zde v chuti je jen slaboučký. Zelená jablka.

Dozvuk: Jistá nahořklost tam je, ale je snesitálná, náznak kvasnic a s tím i toho piva jen bych se možná přikláněl k chuti porteru než k pivu typu Ale. Opět zelené ale zde spíš málo zralé jablíčko.

Shrnutí: Ve své cenové kategorii, dá se sehnat pod 300 Kč, je to zatím to nejlepší co jsem objevil. Není to žádný gurmánský zážitek ale kvalitní levná whisky. Na „kalbu“ dobrý. Na láhvi píší dlouhý a jemný dozvuk s čerstvým ovocem. Upravil bych to na Střední, trošku drzý s ovocem které sice čerstvé je, ale tak moc, že nestihlo dozrát. To whisce dává zvláštní „sportovní“ trpkost.

Body: 77

Cenová kategorie: 1 (do 500 Kč)

NF1E2031

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *