Laphroaig Brodir

Laphroaig Brodir je whisky, která zrála v sudech po portském a bourbonu. Vznikla na ostrově Islay a jedná se o silně nakouřenou whisky. Lahvována je při 48 % alkoholu, aniž by předtím byla dobarvena karamelem nebo filtrována zastudena. Je vedena jako Travel Retial Exclusive. Ročníky 2014 respektive 2015 byli lahvovány jako batch 001 a batch 002. Ročník 2016 je bez označení várky a řekl bych že je nejlepší. Takže tu budu psát právě o této variantě, neboť láhev se chýlí ke dnu. Komu by se dle dokumentace nezdálo tak foto je staršího data.

Vůně: Červené víno, černý rybíz, banán a lehce rumové i koňakové tóny. Příjemná, ale výrazná dřevitost. Připomíná truhlářskou dílnu.

Chuť: Přesto, že je v jádře Laphroaig, je do asi nejvíc jiné ze všech Laphroaigů. Moc příjemná kombinace. Zrání po portském dává chuti nový rozměr. Je hodně bohatá vrstevnatá ale vyžaduje trochu snahy v hledání mezi veškerou tou rašelinou. Dá se zde najít lesní ovoce jemné koření v čele s mátou následované chutí hřebíčkové cigarety a slanost.

Dozvuk: Chladivá máta dohromady se silným portským a mocným kouřem, dezinfekční tóny Laphroaigu jsou zde potlačeny. Je výrazně slaný a objevují se tóny uzeného masa.

Shrnutí: Výborné pití, je to hodně osobité hodně nakouřené a hodně zábavné. 4 láhve na doma jsou tak akorát.

Body: 87

Cenová kategorie: 5 (2000 – 3000 Kč)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *