Laphroaig Lore

Laphroaig Lore je whisky bez udání věku. Ví se ale, že zrála v sudech po Laphroaigu dále v sudech po Sherry a v sudech Quarter Casks. Lahvována je při 48 % alkoholu. Není dobarvované ani filtrovaná zastudena. Měla by obsahovat směs mladých od 7 let až po jednadvacet let staré whisky.

Vůně: Velmi jemná, co se týče alkoholových výparů na Laphroaig nasládlejší, ale plná medicíny a rašeliny. Náznak Sherry Pedro Ximerez. Exotické ovoce převážně mango. Dále vanilka, jablko, dřevěný popel a koření.

Chuť: Sladký ale zbytečně moc pitelný. Ale mezi doušky mu vyhovuje více času. A v ústech si zasluhuje poválet aspoň 15 vteřin. Pak se jeho chuť dokonale rozředí a dozvuk bude perfektní. Chuť je kořeněná, tóny jablečné šťávy a náznak zemitosti. Koření je zde nejblíže hřebíčku a přidává se i lehká náznak pomerančových slupek.

Dozvuk: Krásné sladký kombinovaný s jistou sucho podivně šťavnatou natrpklostí. Tóny suššího zrajícího sýru. Šťavnatě ovocná. A krom koření se projevují ještě tóny dřevěného popela.

Shrnutí: Když jsem o ochutnal poprvé, tak jsem byl docela zklamán, postupně se ale prodral a vysoké příčky. Je to geniální Laphroaig. Vlastně mi asi nakonec chutná nejvíc, ale cena to docela kazí. Triple Wood je prostě o dost dostupnější a jen o malou trošku horší. Sluší mu nechat ho trochu odpočinou na vzduchu.

Body: 87

Cenová kategorie: 6 (3000 – 5000Kč)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *