Laphroaig PX CASK

Whisky z palírny na ostrově Islay, která zrála v sudech po Bourbonu, v sudech Quarter Casks, a v sudech po Pedro Ximénez Sherry. Je lahvována při 48% alkoholu, který se projevuje až v dozvuku. Tato láhev je určena pro Travel Retial a stáčena je při objemu 1000 ml. Whisky není filtrována za studena ani barvena karamelem. Proslýchá se, že by mohla mít mezi 11 a 13 roky stáří.

Vůně: Kyselejší a ovocnější než většina Laphroaigů, ale rašelina a medicínský smrádek fenolů zůstává v plné síle. Navíc se přidávají tóny uzeného.

Chuť: Dokud ji držíte v ústech, je sametově hebká i přes 48 %. Cítíte rašelinu kouř lesní ovoce a jemné stopy uzení. Je zde zastoupen jód a tabák.

Dozvuk: V dozvuku ukáže, co umí. Je dlouhý silný a zábavný. Plný chutí, kouř, lesní a tmavé ovoce se rozpadá na jednotlivé složky a ty vás pomalu provedou zpět k čistému kouři. Postupně se objevuje černý rybíz, ostružiny arónie (černý jeřáb) a maliny. Poslední co doznívá je anýz.

Shrnutí: Když jsem ji ochutnal poprvé, tak jsem byl naprosto unesen a nadšen s tím, že je to to nejlepší co jsem pil. To sice s ochutnáním jiných whisky opadlo, ale stále je to úžasný kousek. Není levná, ale za ty peníze stojí. Je to whisky s dokonalým dozvukem. S dokonalou chutí a úžasnou vůní.

Body: 89

Cenová kategorie: 5 (2000 – 3000 Kč)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *