Laphroaig Triple Wood

V rámci testu Laphroaig Triple Wood vs. Qaurter Cask s referenční Laphroaig 10 Yo je potřeba uvést výsledku k Laphroaig Triple Wood. A tohle není úplně klasický Laphroaig. Přesto, že první dvě fáze zrání probíhají stejně jako u varianty Laphroaig Quarter Cask, tzn.: nejprve v klasických sudech z amerického bílého dubu po bourbonu a poté v malých sudech tzv. Quarter Cask. Třetí, poslední fáze zrání, probíhá v pečlivě vybraných sudech z evropského dubu po Oloroso Sherry.

NF1E1228

Vůně: Vlašský ořech, med a propolis ještě sladší než Qarter Cask, jakoby po těžší rumu opět se nezapřou známky typického Lahroaig. Tedy kouř a rašelina dřevo tabák podobně jako QC neštípe do nosu, alkohol je ukrytý, ale tak dokonale jako v QC ne.
Chuť: Alkohol mi přijde i v chuti ostřejší než u QC, ale teda chuť je zajímavější s náznaky ovoce a včelích produktů.
Dozvuk: Ten je šťavnatější, opět ovocnější než Qaurter Cask. Jsou zde náznaky tabáku a je trochu dřevitější, jemné koření a jakoby perlivý a velmi dlouhý podobně jako Qaurter Cask doznívá jemně kořenitě.
Shrnutí: Nejlepší Laphroaig s rozumnou cenovkou. Není tak drsný jako úžasná desítka, ale chuť je extrémně zajímavá podmanivá vůně si zaslouží dlouhé zkoumání.
Body: 89

Cenová kategorie: 3 (1000 – 1500 Kč)

NF1E1224

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *