Macallan Amber

Základní řada ze skotské palírny Macallan ležící ve Speyside je bez udání věků (NAS), ale všechny tyhle whisky jsou velmi dobré. Začneme kouskem, který je pojmenován jako Amber, stejně jako ostatní kousky řady (Gold, Sienna a Ruby), podle barev.

Láhev je dodána v elegantní bílé krabici s texturou, whisky je lahvována při 40 % alkoholu, které ji velice sluší. Zraje v dubových sudech po sherry.

NF1E1977

Vůně: Tohle je definice whisky. Krásná vůně svěžího dobře zralého ovoce, sladu a máslového pudinkového krému krásně doplněné o sherry. Můžete ji čichat, jak chcete, prostě do nosu neštípe. Při podrobnějším zkoumání se objeví rozinky

Chuť: Sherry, velmi výrazná ne však hořká dřevitost, kořeněnost a náznak skořice.

Dozvuk: Dozvuk je velmi dlouhý, příjemně hřejivý, který přechází přes šťavnatou sladkost a až na úplném konci se to zkazí nahořklostí po rozkousnutém hřebíčku.

Shrnutí: Vůně téhle whisky je definicí. Je velmi příjemná blížící se dokonalosti. Chuť a dozvuk jsou také dobré, ale zdaleka si nezaslouží toliko superlativ jako vůně. Ochutnal jsem ji několikrát a nakonec si pořídil láhev. A jsem rád.

Body: 83

Cenová kategorie: 3 (1000 – 1500 Kč)

NF1E1978

Pro palírnu Macallan mám přes přechod na NAS, přes relativně vyšší ceny a přes absenci kouře slabost. I přesto se však snažím hodnotit maximálně objektivně. Takže slova, která píšu teď jako: „boží vůně, nektar, ambrózie“, prostě přejděte taktním mlčením.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *