Sazarac Rye

Dnes si nalijeme režnou, tedy pálenku ze žita. A na jen tak ledajakou, nalijeme si Sazarac Rye Straight Rye Whiskey. Tato whisky je lahvována při 45 %, nebyla dobarvena karamelem ani filtrována zastudena. Pochází z palírny Buffalo Trace Distillery.

Sazarac Rye
Sazarac Rye

Vůně: Ve vůni dominuje vanilka, med a karamel. Vlně je dokreslena tóny pomerančů, kořením, mátou, bylinkami a přezrálým ovocem.

Chuť: Hladká chuť, ze které občas vyvstane nějaký ten osten, aby podráždil chuťovou buňku tóny vanilky, pomerančů, ovoce, lékořice, karamelu a vanilky.

Dozvuk: Dozvuk je dřevitě kořeněný vyvážený a velmi příjemný i když má jistou trpkou svíravost spojenou se svou kořenitostí a dřevitostí.

Shrnutí: Velmi příjemná režná. Hodí se jak do drinků tak i na pití. Výjma lehké trpkosti dozvuku je velmi dobrá. Nemá žádnou zásadní chybu. Prostě kvalitní dobře pitelná režná. S cenou blížící se tisícikoruně je to velmi dobrá koupě.

Body: 84

Cenová kategorie: 3 (1000 – 1500 Kč)

Co se týče režných, tak mé zkušenosti jsou zatím jen strohé, neboť jsme ochutnal jen zhruba 7 různých režných. A pokud mi nějaká chutnala víc než tato, tak to byl zatím pouze Crown Northern Harvest Rye. Ted whisky roku dle Jima Murryho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *