Smith & Cross

Rum Smith & Cross je směs dvou jamajských rumů. Je lahvovaný do celkem obyčejné láhve při 57 % alkoholu. Narazil jsme na něj díky Ralfymu, který mu udělil 90 bodů.

Vůně: Zanořit nos do sklenice a pořádně si přičichnout je kvůli 57 % alkoholu téměř nemožné. Ale kousek nad sklenicí se vznáší omamná vůně medu, a té nejlepší domácí slivovice jakou si jen leze představit. Pečené kaštany a jemné dřevo. Karamel a melasa.

Chuť: Plná medu, krásně hřeje. 57 % alkoholu se spolehlivě stará, aby chuť vmasírovali do každého chuťového pohárku a pak jej nechají ochromený. Opět je zde náznak velice jemné ovocné pálenky. Síla je příkladná, chuť si sebou nese výrazné stopy koření a dřevitosti.

Dozvuk: Med, moc medu, je hřejivý a připomíná meduňkový a mateřídouškový čaj … s medem. Medovník. Koření a dřevo sice přináší jemnou natrpklost ale ne hořkost. Po nějaké době se dostavuje sušší pocit jako při zkonzumování plodů černého jeřábu.

Shrnutí: Asi není nejlepší, ale je to jeden z nejzábavnějších rumů, co znám. Tedy pokud máte rádi med a medovník. Chuť vůně i dozvuk bezchybné, jen je to celé hodně medové. Cca 750 Kč za tento skvost je více než výhodná investice. Navíc je to rum, který by mohl chutnat i milovníkům ovocných pálenek a pálenek s přidaným medem. Jsem nadšen.

Body: 88

Cenová kategorie: 2 (500 – 1000 kč)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *