Woodford Reserve

Zásoby bourbonů nám klesají na nulu. Mellow Corn už není mezi námi a Woodford Reserve se taky pomalu blíží ke dnu. Takže je čas na recenzi a také na nákup nových bourbonů. Stejně jako při nákupu dvou výše zmíněných kousků se nákup řídil knihou 101 Whisky, kterou napsal Ian Buxton.

NF1E1181

V příštích recenzích se tedy můžete těšit na Knob Creek, Elijah Craig a Basil Hayden’s. A pokud někde vylovím starší zápisy, tak se podělím i o recenzi bourbonu Maker’s Mark a Crown Royal, které mi už naštěstí došly. Dnes ale k Woodford Reserve.

Jedná se o Kentucky Straight Bourbon, vyráběný v destilačních kotlích dovezených ze Skotska.

NF1E1200

Vůně: Klasická sladká bouronovitá vůně, med, karamel a vanilka a v těžko uchopitelných záznějích čerstvá  papája nebo snad mango.

Chuť: Příjemně sladká, později jde do ostřejších tónů se znatelným alkoholem. Je lahvována při 45 %. V chuti se projevuje skořice, vanilka a karamel a lehký náznak citrusů.

Dozvuk: Dozvuk je sladší a přechází do docela značné suchosti, doznívá v tónech vanilky a páleného cukru.

Shrnutí: Dobrý bourbon vhodný jak do drinků, tak na běžné pití. Když ho srovnám třeba s Mellow Corn, tak je to hlavně ve vůni slušný krok kupředu. V chuti je vyváženější možná trochu nudnější, ale značně lepší. I Maker’s Mark či Crown Royal hravě strčí do kapsy. Avšak i cena je někde jinde. Jestli ten cenový krok stojí za to je na posouzení každého z vás. U mě zatím poměrem cena výkon vede Mellow Corn se svou kokosovostí.

Body: 81

Cenová kategorie: 3 (1000 – 1500 Kč)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *