anCnoc 12 Yo

Skotská whisky z Highlands. Palírna údajně využívá přísně tradičních postupů výroby a její produkční řada je příjemně široká. Náš první vzorek, a zároveň vstupní úroveň zrál 12 let v sudech po bourbonu a sherry. Sudy po bourbonu však hrají přesilovku.

NF1E0309

Vůně: Svěží vůně připomínající čerstvě rozkrojené jablko se slabou vanilkou v pozadí, něco čerstvé posekané trávy a čerstvé lískové oříšky, snad ještě nezralé. Stopy ananasu. Velice uhlazené a jemné. Vůně je asi nejsilnější stránka této whisky.

Chuť: Slabá vanilka přechází i do chuti, ale bez jablka. Ananas střídá mandarinka i se slupkou. Ve sladší chuti jsou náznaky květů a trávy a jemné lékořice.

Dozvuk: Dozvuk je slabší, relativně krátký po bonparech. Je zakončený trošku vulgárnějším aroma ovocné pálenky s jemnou trpkostí a kořenitou nahořklostí.

Shrnutí: Cena kolem 600 Kč za láhev z ní dělá docela dostupného společníka, který má co do vůně dost co nabídnout. Hlavně, pokud máte rádi čerstvé či méně zralé ovoce. Kdyby byla v chuti tak dobrá jako ve vůni, tak je můj oblíbenec z Highlands.

Body: 81

Cenová kategorie: 2 (500 – 1000 Kč)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *