Glanfarclas 105

Palírna Glanfarclas je jedna z mých oblíbených palíren, leží ve skotském Highlands. Vyrábí whisky, která dobře snáší delší zrání a nebojí se používat sudy po sherry.

Občas udělají ošklivé tubusy na láhev: Passion, Springs a Team.

Produkují cenově dostupnou 21 let a 25 let starou whisky.

Dělají whisky, kterou rád vozím i na párty, kde lidi whisky nerozumí 12 Yo a vždy chutná.

A hlavně dělají sto pětku. Postupem času jsem si ji pro svou neotřelost oblíbil z produkce této palírny nejvíce. Líbí se mi její síla, její profil a to jak je jiná. Psal jsme o ní víc než dva roky zpátky a teď se k ní s časovým odstupem vracím v textu přesto, že sklenek této whisky jsme během té doby vypil docela dost. A můj názor na ni se trochu změnil.

Vůně: Vůně je velmi silná. Zabořit nos do skleničky a čichnout si může až vehnat slzy do očí. To těch 60 %. Snad trochu připomíná gin. Jemné tóny lesa a jalovce, svěžest máty, jemné sherry a slad. Stopy malin a ostružin.

Chuť: Plná olejnatá chuť plná jehličí a teatree oleje. I zde je sherry je pikantní a příjemně dřevitá.

Dozvuk: Dozvuk je po jehličí a teatree oleji mírně nahořklý. Kratší, než bych podle silné chuti hádal. Vrací se tóny ginu, které byli chuti potlačené.

Shrnutí: Tuhle láhev jsem si velice oblíbil. Je svá, dobrá, dostupná, silná a specifická. Má to, co se mi na whisky líbí.

Body: 85

Cenová kategorie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *