Glendronach Parliament 21 Yo

Palírna Glendronach leží ve skotské vysočině a exceluje prací se sudy po Sherry a svůj um dokazuj i na whisky s názvem Glendronach Parliament. Ta zrála v sudech po Sherry Oloroso a Pedro Ximénez. Lahvována pak byla při 48 % aniž by předtím byla dobarvena karamelem, neboť ten už by asi stejně nic nezmohl. A nebyla ani filtrovaná.

GlenDronach 21 Yo Parliament
GlenDronach 21 Yo Parliament

Vůně: Sherry a dřevo vás do nosu udeří už při nalévání. Pokud ve sklenici odpočívá je vůně klidná sladká velmi plná a hutná. Pokud s whisky zavíříte rozezní se skořice tóny citrusů a alkohol jemně kousne do nosu. Ve vůni lze nalézt čokoládu, rozinky, datle, sušené švestky. Hřebíček a třtinový cukr vůni dokreslují. Občas se vyjeví stopa po pryskyřice a muškátového oříšku.

Chuť: Chuť je perfektně vyvážená. Pokud počítáte s tím, že na vás útočí sherry monstrum. Chuti si tato whisky ze sherry vzal asi maximum, co jí síly dovolily a tou dřinou dolování chutí ze sudů po sherry se krásně obrousila a zakulatila. Alkohol je i přes 48 % velmi jemný. Většina vjemů z vůně se přenáší i do chuti. Ta je příjemně sladká a hřejivá. Cukr zde přechází k tónům karamelu. Muškátový oříšek se projevuje silněji, datle a fíky jsou hodně zralé.

Dozvuk: Dozvuk je kořeněně dřevitý, ale nasládlý a plný dalších chutí, jako je mléčná čokoláda, sušené višně a čerstvé fíky. Je šťavnatý s jemnou kyselinkou, která to celé malinko odlehčí a postará se o to, aby dozvuk byl spíše šťavnatý nežli suchý.

Shrnutí: Whisky plná sherry a dokonalého dřeva se slovutnou sílou, plností a vůbec. Tohle je prostě láska. Jenda z nejlepších běžně dostupných (čti core range) whisky, které jsem kdy pil.

Body: 90

Cenová kategorie: 5 (2000 – 3000 Kč)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *