Port Charlotte – Scottish Barley

Palírna Bruichladdich produkuje whisky pod třemi jmény. První je stejnojmenná nenakouřena whisky tedy Bruichladdich. Druhá je ta, která nás zajímá dnes, tedy nakuřovaná whisky pod názvem Port Charlotte. No a na závěr jsou zde super nakouřené a na svůj věk nechutně drahé whisky Octomore. Zatím co slad pro whisky Port Charlotte je nakuřován na 40 ppm, tak slad pro Octomore se v míře nakouření pohybuje od 167 ppm po 208 ppm.

NF1E2025

Port Charlotte Scottish Barley Heavily Peated je jední z produkce Bruichladdich prodáváná pro začkou Port Charlotte která se dá pořídit za rozumný peníz. Jak bylo zmíněno, slad pro tuto whisky je nakuřován na 40 ppm. Na stránkách je uvedeno, že se jedná o Cuveé tedy whisky míchanou z několika sudů o toto míchání se stará master distiller Jim McEwan. Whisky je prodáváno jak NAS tedy whisky bez udání věku. A lahvována je při 50 % alkoholu.

NF1E2036

Vůně: Sladká, mořské řasy, moře, kouř ovocný salát.

Chuť: Na padesát procent převelejemná ovocná, bobuloviny datle, jablka, sušené meruňky

Dozvuk: Silně rašelinný a překvapivě velmi sladký. Rašelinost je jemné bez medicínskosti nebo zemitosti.

Shrnutí: Pro mě asi nejzajímavější kousek který jsem z produkce Bruichladdich ochutnal. Cena je přiměřená síla i kouřovitost nadprůměrná a chuť vůně i dozvuk jsou zábavné své a podmanivé.

Body: 84

Cenová kategorie: 3 (1000 – 1500 Kč)

NF1E2036

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *