Macallan Sienna

Základní řada ze skotské palírny Macallan ležící ve Speyside je bez udání věků (NAS), ale všechny tyhle whisky jsou velmi dobré. Tentokrát se zaměříme na whisky jménem Sienna, která je stejně jako ostatní kousky řady (Gold, Amber a Ruby) pojmenována podle barev.

Láhev je dodána v elegantní bílé krabici s texturou, whisky je lahvována při 43 % alkoholu. Zraje v dubových sudech po sherry z Jerez. A má být náhradou Macallan 12 Yo Sherry Oak.

Vůně: Krásná, sladová a přiměřeně sladká, pro mě je tahle „Macallnovitá“ vůně jistou definicí, kterou jsem si zamiloval a v láhvi Sienna snad nejvíce. Výrazné jsou tóny sherry dokreslené ovocem. Náznaky mléčné čokolády Milka. Med, karamel a pomeranče to celé krásně dokreslují.

Chuť: Sherry, rozinky a med jakožto hlavní složky chutí se jemně prolínají s tóny koření s lehkým a svěžím ovocem. Dále tvoří chuť tóny voňavého sladu s náznakem zázvoru a stopou mléčné čokolády a to celé je podbarveno jemnými dubovými tóny.

Dozvuk: Delší než bych čekal od tak jemné whisky. Je vyvážený bez hořkosti s tóny citrusů, ovoce a koření opět podbarven jemnou dřevitostí ve svém nejlepším možném podání.

Shrnutí: Výborná whisky je to můj nejoblíbenější kousek z dostupných whisky produkce Macallan. Není levná, ale dle mého stojí každá utracená koruna za každou kapku. Tuhle whisky prostě miluji. A i když se na to podívám objektivně, není nic, co bych jí vytknul.

Body: 88

Cenová kategorie: 4 (1500 – 2000 Kč)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *